czwartek, 11 stycznia 2018

Łukasz Kudlicki dyrektorem gabinetu szefa MON!

Fot. arch. Łukasz Kudlicki
Łukasz Kudlicki do momentu ostatniej rekonstrukcji rządu dyrektor gabinetu politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, po zmianach w Radzie Ministrów będzie szefował gabinetowi Ministra Obrony Narodowej. To dobra zmiana dla regionu - zgodnie twierdzą liczni samorządowcy, miłośnicy kolei i strażacy ochotnicy z Podkarpacia, którzy od dłuższego czasu bardzo owocnie współpracują z nowo powołanym pracownikiem MON.

Łukasz Kudlicki prywatnie miłośnik turystyki górskiej i kolei doskonale zna podkarpackie realia społeczne i komunikacyjne. Pod koniec października 2016 r. ramię w ramię z siekierą i piłą w ręku pracował z licznymi wolontariuszami I Bieszczadzkiej Siekierezady Kolejowej, która odbywając się pod honorowym patronatem ówczesnego szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka zaowocowała udrożnieniem 8 - kilometrowego odcinka linii kolejowej 102 biegnącej od Przemyśla w kierunku ukraińskich Niżankowic. Dzięki wspólnemu trudowi uczestników wspomnianej tu akcji społecznej zorganizowanej pod egidą Kampanii Społecznej Kocham Kolej po nieużytkowanym od 1994 roku szlaku kolejowym mogła
przejechać ręczna drezyna a pordzewiała kolejowa brama graniczna obwołana przez lokalne media ostatnią "żelazną kurtyną" we współczesnej Europie na kilka chwil otworzyła się umożliwiając zorganizowanie polsko - ukraińskiego spotkania transgranicznego. Ten symboliczny zapoczątkował kolejne inicjatywy społeczne służące szeroko pojętej integracji europejskiej oraz poprawie infrastruktury komunikacyjnej na wschodniej flance NATO i Unii Europejskiej.

W dniu 25 czerwca 2017 r. Łukasz Kudlicki reprezentował szefa MSWiA w trakcie historycznej, (pierwszej po siedmiu latach przerwy)  kolejowej podróży linią 108 z Zagórza na ukraińską stronę przejścia granicznego w Krościenku w ramach inauguracji projektu Karpacka Kolej Euroregionalna.
To dobra zmiana dla regionu - zgodnie twierdzą liczni samorządowcy, miłośnicy kolei i strażacy ochotnicy z Podkarpacia, którzy od mieli okazję poznać i współpracować z nowo powołanym pracownikiem MON.
"Siekierezada Kolejowa 2016" fot. Jerzy Zuba
"Siekierezada Kolejowa 2016" fot. OSP KSRG Zagórz

"Siekierezada Kolejowa 2016" fot. OSP KSRG Zagórz

Inauguracja KKE 2017 fot. arch. PSG Krościenko

Inauguracja KKE 2017 fot. arch. PSG Krościenko

Spotkanie z MDP OSP KSRG Zagórz (2017)
Łukasz Kudlicki jest absolwentem politologii na Akademii Teologii Katolickiej, ob. Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (1997) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, d. WSPiZ (2006) oraz kursów z zakresu bezpieczeństwa narodowego w Izraelu (Galilee College) oraz Niemczech (Centrum Marshalla w Garmisch-Partenkirchen – 2008). Politolog, dziennikarz i publicysta, urzędnik państwowy. Pracował kolejno w Radio Józef, dzienniku „ŻYCIE” „Superekspresie”. Od 2003 r. współpracownik Lecha Kaczyńskiego – najpierw w Urzędzie m.st. Warszawy, później w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Po katastrofie smoleńskiej zwolniony z BBN. Publikuje w Tygodniku Rodzin Katolickich „Źródło”, miesięczniku „Nasz Głos”. Wieloletni współpracownik Mariusza Błaszczaka. Współautor książek „Kościół&Wojna&Irak” (2002) i „Bitwa o Europę” (2003), „Cuda księdza Jerzego” (2011). Od lat 90. działa w Komitecie Katyńskim i Kręgu Pamięci Narodowej – ze Stefanem (+10.04.2010) i Andrzejem Melakiem. Wyróżniony medalem „Pro Memoria” przez ŚP. Janusza Krupskiego, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, za działalność na rzecz utrwalenia pamięci o zmaganiach niepodległościowych narodu polskiego
.

Źródła: bip.mon.gov.pl/
pisblonie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz