czwartek, 14 czerwca 2018

Projekt OSP Zagórz uhonorowany patronatem Ministra Obrony Narodowej!

W odpowiedzi na wniosek OSP Zagórz, projekt pn. Polsko - Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i integracji Europejskiej "Zielone Bieszczady 2018" realizowany przez zagórskich strażaków w ramach programu FIO został objęty honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Anonsowany tu projekt jest kontynuacją działań Gminy Zagórz na rzecz rozbudowy i doskonalenia lokalnego systemu ochrony bezpieczeństwa ludności cywilnej w wymiarze transgranicznym (Polska – Ukraina). – Od momentu kiedy w 2011 roku pod egidą OSP Zagórz ze środków FIO zrealizowaliśmy „Wakacyjną akademię patriotyzmu lokalnego”, co jakiś czas, z różnych źródeł udaje się nam pozyskiwać środki na realizację zadań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego. Razem z tegoroczną dotacją uzbierało się  blisko 200 000 zł. Dzięki tego rodzaju
projektom trzykrotnie organizowaliśmy międzynarodowe ćwiczenia ratownicze, szkoląc 45 osób z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). W ramach tegorocznej Akademii  kurs KPP przejdzie kolejnych 15 ratowników a 10 osób będzie mogło recertyfikować swoje uprawnienia. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy do aplikowania w naborze, który potrwa do 20 czerwca - mówi Jerzy Zuba autor i koordynator "Zielonych Bieszczad 2018"

Fot. arch. OSP Zagórz

Zwieńczeniem projektu będą: konferencja i międzynarodowe ćwiczenia ratownicze pomyślane jako twórcza kontynuacja "I Bieszczadzkiej Siekierezady Kolejowej", w wyniku której przywrócona została drożność blisko 7 - km odcinka linii kolejowej nr 102 biegnącej z Przemyśla do granicy z Ukrainą. Jednymi z pierwszych wolontariuszy, którzy potwierdzili uczestnictwo w bezprecedensowej akcji byli strażacy z OSP Zagórz.

                        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz