czwartek, 11 października 2018

Radny Jerzy Zuba: Stop "pociągom" na gumowych kołach. Możemy zrobić prawdziwą kolej!

Kolejne prolongaty terminów funkcjonowania Autobusowej Komunikacji Zastępczej (13 - 22 września, potem 29 września a obecnie do 20 października) na linii kolejowej Komańcza - Sanok nie budują zaufania pasażerów do kolei...

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk w odpowiedzi na interpelację radnego Powiatu Sanockiego Jerzego Zuby tłumaczył niedawno zaistniałą sytuację chwilowymi trudnościami taborowymi PolRegio.
- Awarie taboru, mogą oczywiście przydarzyć się każdemu przewoźnikowi o każdej porze, ale „pociągi” na gumowych kołach, które powróciły w Bieszczady są objawem znacznie poważniejszych niż defekty techniczne problemów natury systemowej - twierdzi Zuba przedkładając jednocześnie Zarządowi Powiatu Sanockiego wniosek o realizację kolejowej uchwały, która w grudniu 2017 r. zyskała jednogłośne poparcie całej Rady Powiatu Sanockiego.  Poniżej skan pisma adresowanego do Zarządu Powiatu Sanockiego, którego najbliższe posiedzenie odbędzie się w poniedziałek 15 października 2018.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz